Bukarest, 2019. Január 8/ 11. szám

„Áldott, aki jön az Úr nevében”
Lucian Mureșan bíboros, a görögkatolikus egyház nagyérseke, Ferenc pápa romániai látogatásáról

Ferenc pápa látogatása örömmel tölti el a szívünket. Minden hívő keresztény számára felbecsülhetetlen értékű jelzése a katolikus egyház közösségét szeretetben kormányzó Szent Péter utódával való közösségnek. A szentatyával, Szent Péter utódával való kötelék megerősíti az egyetemes egyház egységének értelmét. Egy olyan lelki kapcsolatra alapozunk, amelyet az üldöztetések nehéz idejében a hívők által tanúsított hűség szentelt meg. Ebben az értelemben a Rómával egyesült román görögkatolikus egyház számára a Ferenc pápával való talákozásnak igen jelképes töltete van.

A szentatya pápaságának kezdete óta az ajándékozás a szeretet, valamint a tisztelet szelleme mint az igazságosság alapja mellett száll síkra. A mai társadalomnak a belső önmagunkra találásra van szükségünk. A felebarátunkkal való találkozás szükségessége olyan meghívás, amelynek szellemében megpróbálunk felkészülni a május végi nagy találkozásra. Ferenc pápának a látogatása magán viseli hazánk minden katolikusa által rég óta várt pasztorális jelleget. Bukaresten kívül a pápa Jászvásárra és Balázsfalvára is ellátogat, ugyanakkor a Szeplőtelen Szűz csíksomlyói szentélyénél is fog imádkozni. Reméljük, hogy Szent Péter utódának jelenléte Romániában arra ihleti az országot, hogy egyesítse mindazt, ami jó és értékes az ország és a közjó számára. Tudjuk újra megtalálni a másság tiszteletén alapuló, a keresztény egyházak közötti párbeszédre vonatkozó akaratot, amely egyesíti a keresztények erőit az élet és az Úristen által alkotott teremtés természetes értékeinek védelmében.

Lucian Mureșan bíboros

a Rómával egyesült román görögkatolikus egyház nagyérseke, a Romániai Püspöki Konferencia elnöke